Аналіз сучасної соціокультурної ситуації в Україні засвідчує, що однією з помітних і негативних рис українського суспільства є глибока духовно-моральна криза, моральний релятивізм, наслідками яких стає корупція, криза інституту сім’ї, алкоголізм, злочинність, наркоманія, СНІД, ігроманія, тютюнопаління, лихослів’я, рання підліткова вагітність тощо. Ці вияви аморальності притаманні молоді України, про що свідчать численні випадки підліткової жорстокості та залучення підлітків до суїцидальних груп. Указане зумовлює необхідність надання першочергової уваги духовно-моральному вихованню, зокрема шляхом подальшого впровадження й удосконалення викладання відповідних предметів та організації духовно-морального виховання дітей, підлітків і молоді.

Саме тому, 29 березня 2018 року було започатковано районну олімпіаду «Знавці Біблії» серед закладів загальної середньої освіти Гощанського району.

Розпочався захід із урочистого відкриття, в якому взяли участь: головний організатор обласної учнівської олімпіади «Знавці Біблії» серед закладів загальної середньої освіти Рівненської області, віце-президент з питань освітніх проектів Міжнародного благодійного фонду «МИР» Сергій Валерійович Скоропляс, котрий наголосив на важливість вивчення Біблії серед дітей та молоді особливо у ХХІ столітті; завідувачка КУ «Гощанський районний методичний кабінет» Галина Андріївна Гончарова; методист відділу освіти Гощанської райдержадміністрації Ірина Сергіївна Вовчук; диякон Української Церкви ХВЄ Петро Петрович Хочай, який зауважив: «Ці фестивалі є корисними, адже ми вивчаємо те, у що віримо та в що повинні вірити. Поглибити знання Слова Божого – ніколи не буде зайвим».

Також до слів привітання долучився магістр богослов’я, пастор Української Церкви ХВЄ Володимир Іванович Гульчук, котрий побажав усім учасників успіхів та наголосив на основних біблійних принципах, котрі необхідно використовувати у своєму житті.

День був насичений подіями, цікавою й повчальною інформацією та новими знайомствами для всіх учасників. Звичайно, не обійшлося без хвилювань, але всі школярі з нетерпінням чекають оголошення результатів. Адже всі переможці та призери отримають заслужені нагороди.