Стан духовної культури і моралі суспільства як у світі, так і в Україні, викликає занепокоєння. Корозія усталених духовних цінностей стала наслідком прагматизації життя, пропаганди насилля, нехтування правовими, моральними, соціальними нормами і виросла до масштабів глобальної соціальної проблеми. З огляду на це є актуальним і своєчасним запровадження предмета духовно-морального спрямування в загальноосвітніх навчальних закладах.

Саме з цією метою для популяризації Біблії, виховання духовно-багатої, національно свідомої особистості, залучення школярів до вивчення курсів духовно-морального спрямування 11 квітня 2018 року було започатковано районну олімпіаду «Знавці Біблії» серед закладів загальної середньої освіти Рівненського району.

Розпочався захід із урочистого відкриття, в якому взяли участь: головний організатор обласної учнівської олімпіади «Знавці Біблії» серед закладів загальної середньої освіти Рівненської області, віце-президент з питань освітніх проектів Міжнародного благодійного фонду «МИР» Сергій Скоропляс, котрий наголосив на важливість вивчення Біблії серед дітей та молоді особливо у ХХІ столітті: «Сьогодні знати Біблію — це не лише ознака релігійності або християнства. Знання Біблії — це ознака писемності, освіченості, цивілізованості. Зараз можна стверджувати, що неможливо взагалі розуміти сучасну і класичну культури без знання Біблії»; методист відділу освіти Рівненської райдержадміністрації Ольга Шевчук, яка зазначила: «У Рівненському районі християнська етика викладається у 13 навчальних закладах. І надзвичайно приємно бачити сьогодні учнів, які мають бажання вивчати Біблію»; пастор Української Церкви ХВЄ Віталій Тищенко, який зауважив: «Біблія для є мене дороговказом, і я дуже радий, що беру участь в цій олімпіаді. Ці конкурси є корисними, адже ми вивчаємо те, у що віримо та в що повинні вірити. Поглибити знання Слова Божого – ніколи не буде зайвим».

Також до слів привітання долучився магістр богослов’я, пастор Української Церкви ХВЄ Володимир Гульчук, котрий побажав усім учасників успіхів та наголосив на основних біблійних принципах, котрі необхідно використовувати у своєму житті та проголосив: «Дуже важливо мати у школі таку дисципліну, як основи християнської етики, адже ні історія, ні математика чи фізика не навчать дітей жити правильно та не приведуть до життя вічного. І я б хотів, щоб такий предмет викладали і для дорослих, тоді б ситуація в країні була вкрай іншою».

На завершення з вітальним словом до всіх звернулася директор Колоденської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Тетяна Стецик, котра зазначила: «Сьогодні для нашої школи велика честь приймати учасників першої олімпіади «Знавці Біблії» у Рівненському районі. Сподіваємося, що такі заходи стануть щорічними».

День був насичений подіями, цікавою й повчальною інформацією та новими знайомствами для всіх учасників. Звичайно, не обійшлося і без хвилювань, адже всі школярі з нетерпінням чекають оголошення результатів.