Майбутнє особистості, сім’ї, держави  в цілому значною мірою залежить від того, які цінності закладаються в душі молодого покоління. Вирішальну роль у вихованні дітей та молоді відіграє біблійне розуміння особистості як духовно-фізичної істоти, яка складається з духу, душі і тіла. Нерозуміння, несприйняття чи свідоме нехтування сутністю людини як творіння Божого приводить до її неадекватного виховання і невтішних наслідків, таких як непокора і неповага до старших, хуліганство, злочинність, алкоголізм, розбещеність, наркоманія, ігроманія, комп’ютерна залежність і музикоманія, що проявляються в характері і поведінці молодого покоління.

Саме тому 25 березня 2018 року започатковано олімпіаду «Знавці Біблії» у Березнівському районі, участь у якій взяли більше 500 учасників із 27 загальноосвітніх закладів. Організатором олімпіади стали Міжнародний благодійний фонд «МИР» за сприяння управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації.

Організатори глибоко переконані, що саме ця олімпіада стане важливою формою духовно-морального виховання дітей та молоді.

До участі в олімпіаді «Знавці Біблії» запрошувались учні 3-11 класів загальноосвітніх шкіл.

Мета олімпіади: духовно-моральне виховання дітей та молоді на біблійних цінностях,  підвищення інтересу дітей і молоді до систематичного читання Святого Письма та використання його в повсякденному житті.

Під час урочистого відкриття з вітальним словом виступили: Сергій Скоропляс – віце-президент Міжнародного благодійного фонду «МИР», головний організатор заходу, котрий ще раз наголосив на важливість духовно-морального виховання у теперішньому суспільстві: «Ми переконані, що такі заходи необхідно розвивати і впроваджувати у навчальний процес, адже вони вплинуть на наше майбутнє»; Олег Піщанський – перший заступник голови Березнівської районної державної адміністрації, зауваживши, що Біблія – Книга, яка здатна і сьогодні змінювати серця тих, хто до неї звертається; Любов Кривчук – головний спеціаліст відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації: «Ми звикли, до проведення олімпіад із базових дисциплін. Але сьогоднішня олімпіада – унікальна. І надзвичайно приємно, що зібралося більше 600 учасників»; Наталія Бойчук – начальник управління освіти, молоті та спорту Березнівської районної державної адміністрації; Віктор Боровець – директор Березнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, котрий радо приймав усіх учасників на базі рідної школи.

Приємним також була присутність єпископа Об’єднаної Церкви ХВЄ Рівненської області Сергія Одарчука котрий наголосив дітям на те, щоб брали приклад з Ісуса Христа: «Христос, як говорить Біблія, будучи у храмі поводив себе так: сидів, слухав, запитував та відповідав. Будьте і ви такими у навчанні в школі!»

Григорій Дашковський, старший пресвітер Об’єднаної Церкви ХВЄ Рівненської області, наголосив на основних істинах, які закладені в Біблії.

На завершення магістр богослов’я, пастор Української Церкви ХВЄ Володимир Гульчук побажав усім учасників успіхів та зауважив, що майбутнє нашої держави буде таким, якими стануть наші діти.

Олімпіада для дітей була плідною. З приємними враженнями, набутим досвідом та в очікуванні результатів діти повернулися до дому. Олімпіада «Знавці Біблії» дуже необхідна у наш час для дітей і молоді, адже вона сприяє духовному розвитку юного покоління.